18
Kwiecień
All Day
Polska Akademia Rozwoju Osobistego
Wrocław,
2337PLN
Ładowanie Wydarzenia

banner_hipnozasceniczna_aph

Zostań hipnotycznym showmanem i zdobądź rozrywkowy zawód przyszłości

Hipnoza, choć znana od stuleci, dopiero w ostatnim czasie zdobywa olbrzymią popularność w Polsce. Za sprawą coraz większej liczby kursów dobrej jakości, hipnotyzer i hipnoterapeuta staje się coraz popularniejszym zawodem terapeutycznym w naszym kraju. Jednocześnie wszystkie szkolenia uczą przede wszystkim wykorzystania hipnozy do pracy ze sobą oraz w hipnoterapii. Tymczasem jest jeszcze jedna odsłona hipnozy, która na świecie święci triumfy od dziesięcioleci, a w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Chodzi o hipnozę sceniczną. Hipnoza Sceniczna czerpie z potężnych narzędzi oddziaływania na ludzką podświadomość, pokazując potęgę ludzkiego umysłu w lekkiej, rozrywkowej formie. W najbliższych latach, hipnoza sceniczna stanie się w Polsce popularną rozrywką kulturalną, zapełniającą sale teatralne i eventy firmowe.

Naucz się rozrywkowej hipnozy od najszybszego hipnotyzera w Polsce, który zahipnotyzował Przystanek Woodstock

HIPNOZA SCENICZNA – PROFESJONALNY WARSZTAT to 3 dni praktycznego szkolenia, podczas których nauczysz się korzystać z tajników znanych dotychczas tylko wąskiemu gronu hipnotyzerów scenicznych.

Dla kogo jest ten warsztat?

 • dla osób, które chcą zawodowo zająć się hipnozą sceniczną i tworzyć własne show
 • dla artystów scenicznych, którzy chcą dołączyć elementy hipnozy do swoich występów
 • dla mówców, którzy chcą lepiej umieć oddziaływać na swoją publiczność
 • dla hipnoterapeutów i trenerów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia spektakularnej hipnozy
 • dla pasjonatów hipnozy i pracy z podświadomością
 • dla osób, które lubią zaskakiwać znajomych swoimi wyjątkowymi umiejętnościami

Nie ma znaczenia, czy chcesz zostać zawodowym hipnotyzerem scenicznym, dołączyć elementy hipnozy do swoich wydarzeń artystycznych, czy też móc popisać się swoimi wyjątkowymi umiejętnościami przed znajomymi. Moduł Hipnoza Sceniczna otworzy Ci nowe drzwi do ludzkiej podświadomości.

Czego nauczysz się na tym szkoleniu?

Jak przygotować i poprowadzić występ, który zostanie zapamiętany na długo

1. Błyskawiczne indukcje hipnotyczne

Jednym z ciekawszych elementów hipnotycznego spektaklu jest wprowadzanie ludzi w trans w ciągu kilku sekund. To właśnie ta umiejętność hipnotyzera sprawia, że widzowie od samego początku przecierają oczy ze zdziwienia. Przecież w zasadzie hipnotyzer nie zrobił jeszcze nic, co znamy z klasycznego podejścia do hipnozy, a już pierwsze osoby bezwładnie opadły na krzesła. Wiedza na temat stosowania błyskawicznych indukcji hipnotycznych to klucz do zafascynowani hipnozą Twoich widzów. To także narzędzie, dzięki któremu hipnotyzer staje się w oczach odbiorców osobą o niezwykłej wręcz pewności siebie i umiejętności oddziaływania na innych ludzi. Nie jestem w stanie wyliczyć, jak wiele razy po zastosowaniu błyskawicznych indukcji widziałem w oczach osób mieszankę fascynacji, niedowierzania, podziwu i zalotnego spojrzenia. W końcu to czego nie znamy, jest bardzo atrakcyjne.

2. Indukcje hipnotyczne, które dobrze sprawdzają się na scenie

Dobór odpowiednich indukcji, czyli sposobów wprowadzenia ludzi w trans ma w przypadku hipnozy scenicznej szczególne znaczenie. O ile w pracy w gabnecie lub podczas spotkań 1 na 1, hipnotyzer ma pełną dowolność, czy zaindukuje trans powoli czy błyskawicznie, o tyle hipnoza sceniczna jest w tej kwestii bardzo wymagająca. Nie dość, że sam sposób wywołania stanu transu musi być widowiskowy, to w dodatku musi odbyć się na tyle szybko, żeby utrzymać ciekawość i uwagę widowni. Tutaj nauczysz się tych indukcji, które najlepiej sprawdzają się na scenie i podczas imprez.

Wśród nich poznasz choćby takie jak:

 • Indukcja z przewracaniem uczestników, którzy zasypiają opadając swobodnie na podłogę.
 • Hipnoza niewerbalna, która sprawia, że ludzie wchodzą w trans, pomimo, że nic do nich nie mówisz.
 • Indukcje przez pociągnięcie ręki, które są zdecydowanie najszybszymi sposobami wprowadzenia w trans. Trwają ok 5-10 sekund.
 • Kula transu, która jest bardzo spektakularną techniką wprowadzania w trans osób siedzących na krzesłach.
 • Fiksacja wzroku. Absolutny klasyk hipnozy scenicznej, od którego warto rozpocząć swoje show.
 • Wprowadzanie w trans poprzez wcześniejszą instalację sugestii posthipnotycznych.

3. Testy podatności

Jednym z najczęstszych pytań, które zadają sobie hipnotyzerzy mający przed sobą grupę osób chętnych do doświadczenia stanu hipnozy, jest to, kto będzie najbardziej podatnym i najlepiej realizującym sugestie ochotnikiem. Z odpowiedzią na to pytanie przychodzą testy podatności na sugestie. To proste zabawy, które Tobie dadzą odpowiedź, kto ma najbardziej otwarty umysł na to, co zamierzasz zrobić, a widzom da bardzo ciekawe i zabawne doświadczenie. Testy podatności to świetne sposoby na rozluźnienie atmosfery i wzbudzenie stanu ciekawości poprzez wywołanie fascynujących zjawisk u zgromadzonych ludzi.

Testy podatności, których się nauczysz to:

 • Sugestia wizualna. Technika, która rozbawi każdą publiczność, dając do zrozumienia, jak bardzo ludzkie umysły są podatne na sugestie.
 • Ciężka – lekka ręka. Klasyczny test pokazujący jak ciało reaguje na myśli.
 • Sklejone palce. Bardzo widowiskowa rutyna, która wprawia w osłupienie i sama w sobie pozwala wywołać stan transu.
 • Dłonie sklejone w górze. Wariacja testu sklejonych palców
 • Katalepsja powiek. Doświadczenie hipnotyczne, które łatwo wywołać, jednocześnie sprawiając, że osoby poddane temu testowi zaczynają chętniej podążać za sugestiami.

4. Pretalk, czyli wstępna przemowa, która buduje właściwe nastawienie i oczekiwania uczestników

Każdy profesjonalny hipnotyzer wie, jak olbrzymie znaczenie dla skuteczności hipnozy ma wstęp. To jest moment kiedy Twoim zadaniem jest wywołać wśród ludzi stan ciekawości, rozwiać obawy i wątpliwości i sprawić, żeby odwróciły się role. Wszak chcesz sprawić, żeby ludzie sami chcieli, żebyś ich zahipnotyzował, zamiast namawiania ich do tego, żeby chcieli za Tobą podążać. Budowanie początkowego stanu, którego nauczysz się podczas kursu, to niezwykle subtelna i bardzo potężna umiejętność.

5. Jak mogą zachować się osoby na scenie

To co wyjątkowego ma w sobie hipnoza sceniczna, to jej nieprzewidywalność. To jedyna forma show, w której gwiazdami stają się osoby z publiczności. To sprawia, że nie jesteś w stanie przewidzieć każdej reakcji i tego, co konkretnie wydarzy się podczas Twojego pokazu. Warto jednak poznać doświadczenia innych hipnotyzerów i przygotować się na różne możliwe scenariusze. Ten moduł to istne studium przypadków z wielu hipnotycznych spektakli, które przygotuje Cię lepiej do roli hipnotyzera.

6. Kogo hipnotyzować na scenie, a kogo hipnotyzować nie wolno

Wiadomo powszechnie, że najlepiej i najłatwiej hipnotyzuje się ludzi o wysokiej inteligencji i bogatej wyobraźni. Są jednak pewne wyznaczniki, które pozwolą Ci dobrać jak najlepiej Twoją grupę hipnotycznych medium. Bardzo ważne jest, abyś wiedział, kto z Twoich widzów asocjuje się z wydarzeniami na scenie i ma ochotę na dobrą zabawę, a kto bezpiecznie ogląda spektakl z perspektywy dysocjacji. Show hipnozy ma być śmieszne, ale nie ośmieszające. A nade wszystko musi być bezpieczne dla uczestników. Dopóki ludzi siedzą wygodnie w fotelach i oglądają spektakl, dopóty mają poczucie odpowiedzialności za siebie i swoje działania. Jednak od momentu kiedy wejdą na Twoją scenę, to Ty odpowiadasz za to, co będzie się z nimi działo. Zadbaj o odpowiednią wiedzę i przygotowanie do roli hipnotyzera scenicznego

7. Fizyczne oznaki stanu transu

Nieocenioną wiedzą dla Ciebie jako hipnotyzera jest umiejętność rozpoznania, czy osoba, która ma zamknięte oczy faktycznie jest w stanie transu. Ludzkie ciało w stanie hipnozy daje bardzo dużo informacji o tym, co dzieje się na głębszym poziomie umysłu. Od sposobu oddychania poprzez napięcia w mięśniach, po reakcje skóry, masz wiele wskazówek, które dadzą Ci odpowiedź na pytanie, czy osoba jest w transie. Koniecznie się ich naucz.

8. Pogłębianie hipnotycznego transu

Niektóre zjawiska hipnotyczne można wywołać już na poziomie lekkiego transu. Jeśli jednak chcesz wzbudzać zachwyt, używając bardzo silnych narzędzi hipnozy, takich jak amnezje czy halucynacje, musisz umieć odpowiednio pogłębić poziom rozluźnienia i stanu transu u Twoich odbiorców. Kiedy to zrobisz, będziesz potrafić zaskoczyć swoją publiczność

9. Stworzenie scenicznej osobowości

Jak chcesz prezentować się swojej publiczności? Wolisz budować wokół siebie atmosferę tajemniczości, czy być radosnym komikiem? Twoje gesty, Twój ubiór, Twoje słowa, które wypowiadasz…nawet to jak patrzysz na ludzi, buduje Twój styl i to, jak będziesz odbierany. Nie pozwól, żeby rządził tym przypadek.

10. Praca głosem na scenie

Kiedy już opanujesz język i składanie zdań w sposób, który pozwoli Ci się dostać do podświadomości Twoich odbiorców, czas nauczyć się operować głosem. Właśnie to jak mówisz, buduje emocje u Twoich odbiorców jeszcze bardziej znacząco niż to, co mówisz. Wiele razy podczas spektakli i szkoleń pokazywaliśmy, że kiedy umiesz odpowiednio pracować swoim głosem, to możesz wprowadzić ludzi w trans, mówiąc “chleb”, zamiast legendarnego “śpij”. Ludzie będą reagować na to, co płynie z Twoich emocji i Twojego przekazu, a nie z pojedynczych słów. Tutaj nauczysz się jak pracować z głosem.

11. Co robić, gdy nie idzie tak jak planowałeś

Jak często zdarza się, że podczas hipnotycznego pokazu coś idzie inaczej, niż zaplanowałeś? Prawie zawsze. Owszem, zdarzają się spektakle, kiedy wszystko idzie zgodnie z planem. Dużo częściej jednak zdarza się, że znajdziesz się w sytuacji, w której Twoja improwizowana reakcja, szybkość i bystrość umysłu będzie wystawiana na dużą próbę. I to w spektaklach hipnozy jest najpiękniejsze. Kiedy przyswoisz sobie kilka zasad uważności i improwizacji, będziesz umieć odnaleźć się w każdej sytuacji.

12. Jak szybko zrelaksować publiczność

Kluczem do udanego show hipnozy jest zrelaksowana i otwarta na niecodzienne doświadczenia publiczność. Nauczysz się różnych sposobów rozluźniania swojego audytorium, zarówno poprzez gry jak również opowieści. Umiejętne wykorzystanie humoru daje Ci nieograniczone możliwości wpływania na emocje i podświadomość odbiorców. Dostaniesz gotowe narzędzia do rozluźniania atmosfery.

13. Światło i dźwięk

Oprócz Twoich umiejętności, Twojego wspaniałego scenariusza i olbrzymiej radosnej energii, którą będziesz się dzielić podczas swoich występów, bardzo ważną rolę odgrywają inne czynniki, takie jak światło i dźwięk. To w ten sposób możesz wzmacniać swój przekaz i czynić swoje show wyjątkowym. Podczas warsztatu dostaniesz wiedzę jak światło i muzyka będą wpływać na uczestników Twoich pokazów.

14. Konstrukcja show hipnozy – zbudowanie scenariusza

Kluczowym punktem Twojego show jest wywołanie zjawisk hipnotycznych. Nie wszystkie będziesz w stanie wywołać od razu na początku show. Niektóre będą wymagały wprowadzenia, a jeszcze inne będą odpowiednio dawkować emocje. Show hipnozy wywołuje bardzo silne emocje, zarówno u osób na scenie, które przeżywają przygody przez które ich prowadzisz, jak również u osób pośród widowni, która będzie pękać ze śmiechu, widząc coś, co wykracza poza granice wyobraźni. Podczas warsztatu nauczysz się jak tworzyć scenariusz swojego show, żeby odpowiednio dawkować emocje i wprowadzać uczestników w Twój hipnotyczny świat. Dowiesz się w jakim momencie wykonywać odpowiednie rutyny, żeby działały najlepiej.

15. Najbardziej znane hipnotyczne rutyny świata

Poznasz gotowe hipnotyczne rutyny. Niektóre z nich powstały w ostatnich latach, a inne są prezentowane na całym świecie od ponad stu lat. Wszystkie one są wyjątkowe i zapadną na długo w pamięci Twoich odbiorców, nawet jeśli widzieli je już kiedyś w telewizji lub na scenie. Wyobraź sobie, jak się będziesz czuć, kiedy ktoś opowie Ci o tym, że widział kiedyś niesamowite zjawisko hipnotyczne, a Ty mu odpowiesz “że możesz je zrobić na żywo”.

Spośród hipnotycznych rutyn nauczysz się między innymi jak wywoływać

 • Wizualizacje, które sprawiają, że świat wyobraźni staje się realny.
 • Halucynacje, które są tak silne, że ludzie potrafią wymazać obraz hipnotyzera ze swojego postrzegania zmysłowego.
 • Amnezje, dzięki którym ludzie potrafią zapomnieć języka w ustach albo swojego imienia.
 • Rutyny kinestetyczne takie jak podnoszenie człowieka palcami.
 • Katalepsje, dzięki którym nauczysz się przyklejać ludziom ręce do ściany, a pupy do krzeseł.

16. Bezpieczeństwo uczestników

Zabierając uczestników w świat hipnozy musisz zadbać o ich bezpieczeństwo. Chodzi tu zarówno o poprowadzenie show w taki sposób, żeby na jego końcu czuli się doskonale, jak również o to, aby podczas pobytu na scenie lub w stanie transu nie nabawili się żadnej kontuzji. Tutaj dowiesz się na co szczególnie zwracać swoją uwagę.

17. Wybudzanie i zakończenie show

A kiedy już Twoje show dobiega końca, dobrze jest dać uczestnikom przesłanie, które zostanie z nimi na lata, sprawiając, że ich życie zmieni się na lepsze. Nauczymy Cię jak kończyć swoje spektakle i wybudzać zahipnotyzowanych ludzi, tak żeby po powrocie czuli się wspaniale i chcieli opowiadać innym o Twoim show

18. Dodatkowe profity – upsell po występie

Koniec spektaklu nie oznacza bynajmniej końca relacji z Twoimi uczestnikami. Na fali zachwytu po tym, czego przed chwilą doświadczyli będą bardzo chętnie z Tobą rozmawiać, zadając wiele pytań. Równie chętnie będą chcieli zabrać część wiedzy ze sobą. W tym momencie masz olbrzymie możliwości, żeby zarobić dodatkowe pieniądze oferując im dodatkowe profity. Damy Ci kilka pomysłów, jak możesz to zrobić.

Kto prowadzi warsztat?

Artur Makieła jest hipnoterapeutą i hipnotycznym showmanem. Prowadzi autorskie spektakle Komediowe Show Mentalny Teatr Hipnozy. W 2016 roku występował między innymi w ramach Akademii Sztuk Przepięknych podczas Przystanku Woodstock oraz jako gość specjalny w programie Warsaw Shore, gdzie hipnotyzował uczestników programu. Trzykrotny mówca konferencji TEDx. Wcześniej przez wiele lat dziennikarz i pracownik rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Od 17 lat na scenach jako trener, konferansjer, mówca i showman. Prowadzi własną praktykę hipnoterapeutyczną we Wrocławiu. Hipnozy uczył się m.in u Christophera Caressa, Larry’ego H. Elmana, Rona Eslingera, Jorgena Rassmussena i Andrzeja Batko. Autor cyklu nagrań relaksacyjnych Spa dla Umysłu.

Czym jest Akademia Profesjonalnej Hipnozy?

Warsztat jest elementem cyklu szkoleń Akademia Profesjonalnej Hipnozy. Mogą wziąć w nim udział zarówno uczestnicy całego cyklu Akademii jak również osoby, które chcą wziąć udział tylko w tym kursie. Na tym kursie nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia z hipnozą, aczkolwiek posiadanie wiedzy w tym temacie jest mile widziane.

Dostajesz od nas GWARANCJĘ SATYSFAKCJI. Jeśli przez pół pierwszego dnia, z jakichkolwiek przyczyn uznasz, że ten kurs nie jest dla Ciebie, oddamy Ci pieniądze bez żadnych pytań. Wiedzę otrzymaną przez te pół dnia zabierzesz ze sobą.

Co otrzymujesz w ramach kursu?

 • 2 dni szkolenia z hipnotyzerem scenicznym Arturem Makiełą
 • 18 modułów szkoleniowych
 • Certyfikat ukończenia kursu hipnozy scenicznej
 • Zaliczenie jednego z czterech poziomów Akademii Profesjonalnej Hipnozy
 • Obszerny skrypt szkoleniowy
 • Wsparcie merytoryczne po zakończeniu kursu
 • Zniżki na nasze inne szkolenia
 • Przerwy kawowe
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało pisz: kontakt@arturmakiela.pl

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na kurs

Hipnoza Sceniczna

PLN2337 2 dni szkolenia
 • 2 dni szkolenia (20 godzin)
 • Co najmniej 6 błyskawicznych indukcji hipnotycznych
 • Testy podatności
 • Mowa wstępna i mowa końcowa
 • Najbardziej spektakularne indukcje
 • Najpopularniejsze rutyny hipnozy scenicznej
 • Amnezje, halucynacje
 • Most kataleptyczny
 • Konstrukcja show hipnozy
 • Pełny scenariusz spektaklu hipnozy
 • Rozpoznawanie podatności po wyglądzie
 • Techniczne szczegóły pokazu
 • skrypt szkoleniowy
 • unikatowa wiedza z zakresu hipnozy w rozrywce
 • dyplom ukończenia kursu hipnozy scenicznej

Szczegóły

Start:
Kwiecień 18
Koniec:
Kwiecień 19
Koszt:
2337PLN
Strona internetowa:
https://aph5.evenea.pl/
Organizer:
Polska Akademia Rozwoju Osobistego
Phone:
601916430
Email:
Organizer Website:
arturmakiela.pl